rok 2016
Z przytupem

symboliczna ilustracja do treści

WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, a obecny PIK Podlaski Instytut Kultury, to instytucja która zmieniła swoją nazwę i lokalizację. Ośrodek decyzyjny zlokalizowany był przy ul. Kilińskiego. Tam mieściły się biura, pracownia artystyczna i galerie wystawiennicze.

WOAK, bo pod jej dawną nazwą wielokrotnie przedstawiałam swoją twórczość. To pracownicy tej placówki byli organizatorami wielu wystaw- moich prac również. Tych artystycznych spotkań było bardzo wiele. Dawny WOAK to instytucja, którą wszyscy znali i cenili. Była przyjazna twórcom i odbiorcom.

Od wielu też lat byli organizatorami Podlaskiej Oktawy Kultur. Uwielbiałam, jak w okresie letnim, miasto zaczynało na kilka dni żyć pieśnią, przyśpiewem i przytupem. Było barwnie i gwarnie. Piękny widok zachwycał. Nie mogłam się temu oprzeć, wychodziłam aby powitać osobiście artystów z Polski, jak również z innych dalekich krajów. Centrum artystycznie ożywało. Nasze miasto na ten krótki czas stawało się odmienne i odświętne. Mogło by tak być na co dzień. Jakież inne byłoby wówczas życie? Odpowiedź jest jedna i chcę jej udzielić - oczywiście, z przytupem, z przytupem.