rok 2006
Królowanie

symboliczna ilustracja do treści

Dnia 5 grudnia złożone zostało ślubowanie przez jaśnie panującego nam do dnia dzisiejszego prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Minął rok. Na pierwszą rocznicę wyborów prezydenckich w Białymstoku jaśnie panujący prezydent Tadeusz Truskolaski zafundował sobie i nam atrakcję niebywałą - miejską ślizgawkę. To były naprawdę ciekawe chwile. W Mikołajki 6 grudnia po zmroku, pojawiły się prawdziwe tłumy białostoczan. Pomimo deszczu wszyscy chcieli uczestniczyć w jej otwarciu. Łyżwy nałożył sam prezydent Tadeusz Truskolaski. Czuło się, że świat się zmienia. Mieliśmy wrażenie, że jesteśmy gdzieś w duńskim Odense w jednej z bajek Jana Chrystiana Andersena.

Prezydent miał dobrą intuicję. Ślizgawka zapewne dała zaczyn do profesjonalnego łyżwiarstwa Natalii Maliszewskiej. Trzeba było trochę poczekać, by nasza białostoczanka specjalizująca się w short tracku stała się wielokrotną medalistką w tej dziedzinie. Jak widać nie tylko bajki się dobrze kończą. Aby nie zostać na lodzie, czasami potrzeba nieco dziecięcej fantazji, by uwierzyć w bajkę i to wystarczy by chwilę później stała się ona wymarzoną rzeczywistością.