rok 1997
UNIWERSYTET

symboliczna ilustracja do treści

Państwowa uczelnia Uniwersytet w Białymstoku (UwB) powstał w 1997 roku w wyniku przekształcenia Filii Uniwersytetu Warszawskiego w samodzielną placówkę dydaktyczną .

Ważna to była chwila dla przyszłych studentów. Twierdzę tak, ponieważ doświadczyłam tego, jako przyszła studentka na UwB. Wielokrotnie przechodząc obok budynku uniwersyteckiego, nie myślałam, że kiedyś przekroczę próg tej uczelni jako studentka. Droga między Galerie el- montparnasse, w której pracuję, a uniwersytetem jest bardzo krótka. Była to jedna z zalet, która zadecydowała, że podjęłam decyzję o podjęciu pięcioletniej nauki, właśnie na tej uczelni. Codziennie, niezmiennie brałam: laptop, zeszyty, książki, kserówki, długopisy i ołówki. Pędziłam ulicą Suraską na Plac NZS tam i z powrotem.

Na początku dziwnie się czułam w tych popartyjnych wnętrzach. Jednak po jakimś czasie stwierdziłam, że uczelnia stała się moim trzecim domem. Pierwszy dom to ten, w którym mieszkałam, drugi dom to moja galeria, w której pracowałam, a trzeci dom to uczelnia, w której zdobywałam wiedzę. Forma trójkąta okazała się doskonała.

Prócz sobót i niedziel codziennie odwiedzałam swój trzeci dom. Miałam wiele szczęścia do wykładowców i koleżeństwa. Studiowałam najpiękniejszy kierunek jakim jest filozofia czyli „umiłowanie mądrości”. Uwielbiałam wdychać tę wiedzę. Mogłabym słowami Św. Tomasza z Akwinu dać przesłanie dla innych, których nauka urzeka - „idź za rozumem, dopóki tylko możesz”.